Využití pyrolýzního oleje: studie energetických a neenergetických biochemických možností

Ministerstvo průmyslu a obchodu – Program Inovační vouchery

Projekt řeší využití pyrolýzního oleje, který vzniká ve velkém množství při zpracování směsného organického odpadu a biomasy. Mimo energetických možností se zkoumají i neenergetické biochemické, díky nimž bude v budoucnu možné zjednodušit a případně i nahradit látky, které jsou vyráběny z fosilních paliv. Tyto stále nové postupy dokáží odpadní látky upravit na vysoce ceněné tzv. "High Value Chemicals", které zvyšují celkovou cenu výstupních technologických produktů.

Cílem projektu je vypracovat studii, která se zabývá možností využití pyrolýzního oleje poskytnutého zadavatelem včetně jeho charakterizace, návrhu purifikace a získání perspektivně využitelných chemických složek. Dále testy, které mají za účel posouzení možností využití pyrolýzního oleje k biotechnologické produkci vybraných typů čistých biochemikálií a enzymových katalyzátorů.

Tento projekt je financován za podpory EU v rámci operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Kliknutím na “Přijmout vše” souhlasíte s ukládáním cookies na vašem zařízení. To nám pomáhá s vylepšováním webu a analýzou jeho používání. Přečtěte si Zásady ochrany osobních údajů pro více informací.

Preference