EULÁLIE II: poloprovozní jednotka energetického zdroje na palivový mix středního tepelného výkonu

Ministerstvo průmyslu a obchodu – Program Aplikace

Hlavním účelem projektu je experimentální výzkum a průmyslový vývoj poloprovozní jednotky moderního a vysoce účinného zdroje na palivový mix středního tepelného výkonu ("EULÁLIE II"). Poloprovozní jednotka bude vycházet z prototypu, který byl vyvinut v rámci projektu 4514 - EULÁLIE. Cílem projektu je vytvoření poloprovozní jednotky a získání užitného vzoru.

Výsledkem projektu bude realizace poloprovozní jednotky na základě prototypové jednotky s pokročilou optimalizací zejména spalovacího procesu, technologií využití tepla a čištění spalin. Poloprovozní jednotka bude sloužit jako referenční ekologický energetický zdroj na palivový mix, přičemž na této jednotce bude možné provádět specifické spalovací zkoušky vedoucí k optimálnímu návrhu zařízení na míru dle požadavků konkrétního zákazníka.

Díky ověřeným reálným datům získaných z poloprovozní jednotky bude možné vytvořit maximálně efektivní technologii "na míru" za minimální možnou cenu vzhledem k požadovaným parametrům. Zařízení navržená na základě referenčních dat z poloprovozní jednotky budou svým výkonovým rozsahem určena pro řešení energetické situace regionů, mikroregionů, obcí, výrobních podniků, atd.

Výstavba těchto nových zařízení bude znamenat unikátní technicko-ekonomicky vyvážené řešení pro energetické využití palivového mixu, zajišťující energetickou soběstačnost a umožňující energetické využití kontaminované biomasy či komunálních odpadů v místě jejich vzniku.

Tento projekt je financován za podpory EU v rámci operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Kliknutím na “Přijmout vše” souhlasíte s ukládáním cookies na vašem zařízení. To nám pomáhá s vylepšováním webu a analýzou jeho používání. Přečtěte si Zásady ochrany osobních údajů pro více informací.

Preference