EULÁLIE: prototyp energetického zdroje na palivový mix středního tepelného výkonu

Ministerstvo průmyslu a obchodu – Program Aplikace

Hlavním účelem projektu je experimentální výzkum a průmyslový vývoj prototypu moderního a vysoce účinného energetického zdroje na palivový mix středního tepelného výkonu („EULÁLIE“). Prototyp bude vyvinut tak, aby zajišťoval ekologické využívání palivového mixu a to i kontaminovaného, který jinak není možno v běžných energetických zařízeních spalovat a využívat pro výrobu energie. Prototyp se bude vyznačovat integrací osvědčených technických řešení do unikátní technologické jednotky.

Výsledkem projektu bude realizace plně provozní prototypové jednotky, která bude sloužit jako referenční jednotka. Prototyp bude umožňovat ověření funkčnosti pro různé specifické případy. Na této jednotce bude možné provádět různé spalovací zkoušky za účelem optimálního návrhu zařízení pro konkrétního zákazníka s konkrétními požadavky.

Tento postup zaručí následnou bezproblémovou dodávku zařízení "na míru" s optimalizovaným rozsahem zařízení a za minimální možnou cenu ve vztahu k požadovaným parametrům. Taková zařízení budou svým výkonovým rozsahem určena pro řešení energetické situace regionů, mikroregionů, obcí, výrobních podniků, atd.

Na trhu se tak objeví unikátní technicko-ekonomicky vyvážené řešení umožňující energetické využití palivového mixu, zajišťující energetickou soběstačnost a umožňující energetické využití kontaminované biomasy v místě jejich vzniku.

Tento projekt je financován za podpory EU v rámci operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Kliknutím na “Přijmout vše” souhlasíte s ukládáním cookies na vašem zařízení. To nám pomáhá s vylepšováním webu a analýzou jeho používání. Přečtěte si Zásady ochrany osobních údajů pro více informací.

Preference