Studie optimalizace podpory výroby energie z odpadů

Klient

Ministerstvo průmyslu a obchodu - Program EFEKT

Rok realizace

2011

Místo realizace

Brno

V rámci Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie pro rok 2010 byla autorským kolektivem EVECO Brno, s.r.o. a Ústavu procesního a ekologického inženýrství VUT v Brně vypracována studie zaměřená na optimální nastavení nastavení výše podpory výroby elektřiny z odpadu ve vztahu k ceně elektřiny pro spotřebitele.

Předmětem studie bylo vypracování podkladového materiálu pro implementaci funkčního mechanismu podpory výroby energie z odpadu v legislativě ČR. Pozornost byla věnována zejména posouzení potenciálu výroby energie z odpadů v regionech, analýza lokalit z pohledu uplatnění vyrobeného tepla, ekonomika projektu EVO a mechanismy podpory. Jako referenční systém pro analýzu bylo využito vlastní moderní technologické řešení jednotky pro energetické využití odpadů.

S výběrem vhodného řešení vám pomůže
Ing. Jan Hanus
Kontakt

Kliknutím na “Přijmout vše” souhlasíte s ukládáním cookies na vašem zařízení. To nám pomáhá s vylepšováním webu a analýzou jeho používání. Přečtěte si Zásady ochrany osobních údajů pro více informací.

Preference