Instalace technologie SNCR na dvou biomasových kotlích

Klient

Energo Příbram, s.r.o.

Rok realizace

2021

Místo realizace

Příbram

Předmětem zakázky byl návrh, dodávka, instalace a uvedení do provozu kompletního systému denitrifikace spalin (DeNOx) na bázi selektivní nekatalytické redukce (SNCR) pro dva  biomasové kotle (K2, K3) o parním výkonu 45 t/h v Teplárně Příbram. Každý kotel disponuje jiným typem dávkovacího systému, majícím vliv na spalovací proces, tvorbu NOx a rozložení spalin v průřezu spalovací komory. Navržené řešení respektovalo stávající prostupy do membránových stěn spalovací komory. Součástí díla bylo provedení optimalizace technologie SNCR s cílem dosažení co nejnižší spotřeby reagentu při současném splnění limitů NOx a NH3. V rámci dodávky byla provedena instalace zásobních nádrží na reagent (2x 15 m3), směšovacích a dávkovacích modulů, potrubních rozvodů v rámci kotelny (voda, reagent, tl. vzduch) a části elektra a kompletního MaR.

Realizace projektu zahrnovala kompletní projektovou a dodavatelskou dokumentaci, dodávku technologie, montáž, uvedení do provozu, zaškolení obsluhy a optimalizaci.

S výběrem vhodného řešení vám pomůže
Ing. Tomáš Krejčí
Kontakt

Kliknutím na “Přijmout vše” souhlasíte s ukládáním cookies na vašem zařízení. To nám pomáhá s vylepšováním webu a analýzou jeho používání. Přečtěte si Zásady ochrany osobních údajů pro více informací.

Preference