Dodávka technologie DeNOx pro projekt "Planá – Konec uhlí"

Klient

INVELT SERVIS s.r.o. / C-Energy Planá s.r.o.

Rok realizace

2022

Místo realizace

Planá nad Lužnicí

Předmětem díla byla dodávka technologie DeNOx na bázi SNCR pro kotle K5 a K6. Dílo probíhalo ve dvou etapách. První etapa byla realizována v roce 2021, kdy byl dodán a zprovozněn DeNOx pro kotel K6 včetně společného stáčiště pro obě linky. V následujícím roce byla v rámci druhé etapy dodána a uvedena do provozu technologie SNCR pro kotel K5. Dodávky systému DeNOx obsahovaly stáčecí část a část směšování a vstřikování reagentu do kotle. Stáčiště, které je pro obě linky společné, se skládá především ze zásobní nádrže močoviny o kapacitě 20 m3,čerpadel močoviny a speciálního čerpadlového (posilovacího) modulu ředící vody ke zvýšení tlaku. Zbylá hlavní část technologie je složena ze směšovacího modulu a vstřikovacích kopích vč. unikátních rozprašovacích trysek. Trysky byly navrženy a rozmístěny tak, aby pokryly celý výkonnostní rozsah kotlů a jsou tedy umístěny ve třech výškových patrech po 4 tryskách. Redukce NOx je garantována z maximální vstupní hodnoty 350 mg/Nm3 pod 200 mg/Nm3při čpavkovém skluzu do 15 mg/Nm3.

Účelem celého projektu byl přechod od uhlí na biomasu a tedy oba kotle byly přestavěny na biomasu a během zprovozňování kotle K6 v první etapě docházelo k opakované optimalizaci systému DeNOx na různá paliva (kombinace uhlí a biomasa v různých poměrech a odlišné kvalitě).

Realizace projektu zahrnovala kompletní projektovou a dodavatelskou dokumentaci, dodávku technologie, uvedení do provozu, zaškolení obsluhy a optimalizaci.

S výběrem vhodného řešení vám pomůže
Ing. Martin Španvirt
Kontakt

Kliknutím na “Přijmout vše” souhlasíte s ukládáním cookies na vašem zařízení. To nám pomáhá s vylepšováním webu a analýzou jeho používání. Přečtěte si Zásady ochrany osobních údajů pro více informací.

Preference