Dny teplárenství a energetiky 2022

4.4.2022

Naši kolegové už brzy zamíří na Dny teplárenství a energetiky, které se letos konají ve dnech 27. – 28. 4. 2022 v Olomouci. Ing. Jan Krišpín vystoupí ve čtvrtek 28. 4. v 11:45 s přednáškou na téma: Má ZEVO v Green Deal své místo?

Anotaci přednášky si můžete přečíst zde:

Poslední vývoj v rámci evropské strategie Green Deal a taxonomie významně ztížil rozhodování pro střednědobý a dlouhodobý horizont napříč sektory energetiky i odpadového hospodářství. Obzvlášť v době ukrajinsko-ruského konfliktu se situace stala ještě nepřehlednější. Jednou z nejsilněji rezonujících otázek zůstává stanovení pravidel hry v podobě podporovaných a nepodporovaných zdrojů energie i systémů nakládání s odpady. Z hlediska energetické bezpečnosti na úrovni jednotlivých států se zdá být energetické využití odpadů nepostradatelným pomocníkem v dlouhodobé stabilizaci obou sektorů.

Přednáška má za cíl stručně shrnout aktuální legislativní situaci v oblasti energetického využití odpadů a předpokládaný vývoj v této oblasti se zapracováním vlivů boje proti globální změně klimatu.

Kliknutím na “Přijmout vše” souhlasíte s ukládáním cookies na vašem zařízení. To nám pomáhá s vylepšováním webu a analýzou jeho používání. Přečtěte si Zásady ochrany osobních údajů pro více informací.

Preference