Aktuality

21/12/2020

Rok 2020 je skoro za námi a my vám proto chceme poděkovat za důvěru a spolupráci a popřát vám mnoho osobních i pracovních úspěchů v následujícím roce. Věříme, že rok 2021 bude opět plný zajímavých projektů, které společně s vámi úspěšně zrealizujeme.

23/11/2020

Již v tomto týdnu proběhne mezinárodní konference Ochrana Ovzdušia 2020 - letos poprvé v netradičním online formátu. Mezi velkým množstvím zajímavých aktuálních témat bude i přednáška našich kolegů Ing. Krišpína a Ing. Šikuly zaměřená na materiálově dále nevyužitelný plastový odpad a jeho využití jako zdroje energie pro distribuoovanou energetiku. Přednáška proběhne dne 26. 11. 2020 od 16 hodin. 

 

30/09/2020

Dny TEPEN jsou za námi a my jsme rádi že jsme mohli být jejich součástí s přednáškou na téma mikrospaloven.

Na sborník z konference se můžete podívat zde:

https://www.dny-teplarenstvi-a-energetiky.cz/userfiles/dokumenty/pdf/f33...

 

25/08/2020

Přijďte si poslechnout přednášku Ing. Krišpína na Dny Teplárenství a energetiky v Hradci Králové ve dnech 8.-9.9. 

Na co se můžete těšit si přečtěte v anotaci:

Českou společností dlouhodobě rezonují otázky související s udržitelností odpadového hospodářství a jeho budoucím vývojem. Přestože dnes již dokážeme zajistit účinné třídění a objem separovaného odpadu vytrvale roste, systémy recyklace stále narážejí na bariéry ekonomické a environmentální smysluplnosti. Zároveň zůstává dlouhodobě systematicky neřešen problém s průmyslovými odpady a výměty z třídicích linek, které často tvoří 50–70 % vstupního množství odpadu. Tyto zbytkové odpady se vyznačují vysokou výhřevností a současně velmi nízkou sypnou hmotností, což vede ke značnému prodražování logistiky.

Společnost EVECO Brno ve spolupráci s C-Energy Planá vyvinula a uvedla do provozu modulární kontejnerové zařízení pro termické zpracování a energetické využití odpadu – mikroZEVO EVECONT. Vznikl tak energeticky velmi perspektivní zdroj o výkonu cca 2 MW se zpracovatelskou kapacitou až 2400 tun odpadu ročně.

Cílem přednášky je představit nové pojetí jednotky ZEVO jako hodnotného člena malé distribuované energetiky a ozřejmit princip funkce ekonomiky takového provozu.

14/08/2020

I malý zdroj může udělat velký rozdíl. MikroZEVO EVECONT umožňuje maximálně využít energetický potenciál odpadu a představuje vhodnou, environmentálně šetrnou alternativu ke skládkování, fosilním palivům a dosluhujícím kotlům. Přečtěte si více v článku pro All for Power: 

https://allforpower.cz/uhelna-energetika/evecont-jednoduche-moderni-a-ekologicke-reseni-pro-vyuziti-odpadu-211

 

01/07/2020

05/05/2020

Vydejte se s námi na prohlídku unikátního konceptu mikroZEVO EVECONT, který právě uvádíme do provozu!

EVECONT - CUBE et WORK: moderní zařízení pro energetické využití odpadů

Významnou činností společnosti EVECO Brno, s.r.o. je zpracování odpadů. V návaznosti na principy Odpadového hospodářství a legislativní změny je nutné vyvíjet technologie na likvidaci odpadů, které budou technologicky, ekonomicky, ale i environmentálně příznivé. Jednou z možností moderního zařízení je jednotka malého variabilního kontejnerového zařízení pro environmentálně bezpečné termické zpracování a energetické využití odpadu různého typu a výhřevnosti, tzv. EVECONT.

Pro zájemce o prohlídku, nebo jen náhled do zákulisí, je připraveno krátké video.

 

05/11/2019

Ve spolupráci s firmou Holistic Solutions, s.r.o. pomáháme v Moldavii ekologicky zpracovat nemocniční odpady. Více o tomto projektu se dozvíte zde.

30/10/2019

Ve dnech 11.-13.11.2019 se bude konat mezinárodní konference OCHRANA OVZDUŠIA 2019, kde vystupujeme jako Partner. Přijeďte se podívat do Vysokých Tater a vyslechnout si zajímavé přednášky.